VÝMENA STREŠNEJ KRYTINY ALEBO NOVÝ NÁTER ?

Zákazníci sa ma často pýtajú, či majú kompletne vymeniť strešnú krytinu alebo aplikovať nový náter. Toto záleží od nasledujúcich faktorov.

AKÝ JE AKTUÁLNY STAV VAŠEJ STRECHY ?

Je hrdzavá, sú v nej diery alebo sa len odlupuje farba? Pri obhliadke strechy zhodnotíme stav a odporučíme vám vhodné riešenie na odstránenie problému. Niekedy stačí odstrániť starú farbu a naniesť novú a inokedy je potrebné aj vymenenie častí skorodovaného plechu. 

ČO V SEBE ZAHŔŇA NATIERANIE STRECHY ?

Natieranie strechy sa skladá z viacerých úkonov, ktorými sú vyčistenie, odmastnenie, oplach, odhrdzenie a natieranie povrchu.

EXISTUJE NEJAKÝ ROZDIEL VO FARBÁCH V RÁMCI ICH ŽIVOTNOSTI ?

Odpoveď je áno. Viac k tejto téme si môžte prečítať tu.

AKÁ JE CENA NOVEJ KRYTINY OPROTI NOVÉMU NÁTERU ?

Zvyčajne cena novej krytiny je tri - krát finančne nákladnejšia v porovnaní s novým náterom strešnej krytiny.

AKÚ ŽIVOTNOSŤ MÁ NOVÁ STREŠNÁ KRYTINA V POROVNANÍ S NOVÝM NÁTEROM ?

Výrobcovia plechových strešných krytín uvádzajú záruku na stálosť farby (t.j. olupovanie farby, hrdza a pod.) od 5 do 20 rokov. Životnosť pri novom nátere je od 5 do 12 rokov podľa typu použitej farby a technológie.

ZÁVER

Nový náter strešnej krytiny je finančne efektívny spôsob ako predĺžiť životnosť krytiny, avšak pri veľmi zlom stave strechy je potrebná kompletná výmena strešnej krytiny, preto vám odporúčame aby ste sa poradili s odborníkom, ktorý presne určí aké je najvhodnejšie riešenie pre vašu strechu.

© 2019 - 3J výškové práce

výškové práce