UMÝVANIE OKIEN A PRESKLENÝCH PLÔCH

Tieto práce realizujeme najčastejšie pre výškové budovy, bytové domy a objekty s veľkými presklenými plochami. Pri práci využívame horolezecké a lanové prostriedky a teleskopické tyče, avšak niektoré situácie si vyžadujú použitie komplexnejšej techniky a v takýchto prípadoch používame vysokozdvižné plošiny.

PRACOVNÝ POSTUP PRI UMÝVANÍ 

  • Ako prvé si musíme pripraviť čistiacu zmes. Pri práci používame alkoholový okenný čistič Pantra professional 06, ktorý pridávame do teplej vody v pomere 20ml čističu na 10l vody. Niekoľko pomôcok, ktoré budeme potrebovať pri umývaní.

       - vedro 22 l s držiakom na stierku a rozmývač

       - stierku 45 cm

       - rozmývač 45 cm

       - papierové utierky

  • Keď už máme všetko nachystané, nezostáva nič iné, ako sa pustiť do práce. Pomocou rozmývača si napeníme celú plochu okna. Snažíme sa aby sme penu dostali aj do rohov okna.

  • Následne stierkou sťahujeme napenenú plochu. Ťah stierkou robíme z ľava do prava alebo naopak a postupujeme vždy z hora nadol. Dbáme nato aby bol ťah plynulí. V prípade ak zostávajú šmuhy na okne, treba skontrolovať gumu na stierke, môže byť poškodená hrubšou nečistotou.

  • Po stiahnutí celej plochy si zoberieme papierovú utierku a vytrieme okraje okna. V tomto momente je okno umyté a môžme pristúpiť na ďalšie. 

© 2019 - 3J výškové práce

výškové práce